Informacje o firmie

Firma Nitrid Sp z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy Henze BNP AG. O wyborze firmy Henze na naszego partnera zadecydowała przede wszystkim jakość produktów, innowacyjność i ciągły rozwój. Współpracujemy już od 2010 roku.

Działając w myśl idei „Twoje ambicje są naszą motywacją” sprawiamy, że procesy technologiczne, w których zastosujemy nasz Azotek Boru, stają się bardziej wydajne, ekonomiczne i ekologiczne.

Nasz niemiecki partner może poszczycić się już ponad 23-letnim doświadczeniem w produkcji heksagonalnego Azotku Boru i jest wiodącym specjalistą w tej branży na światową skalę. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i od 2014 roku ma kompletnie nowy obiekt produkcyjny o powierzchni 2’500 m2. Dzięki działowi R&D wraz z zaawansowanym technologicznie laboratorium i najwyższej klasy specjalistom, powstają innowacyjne produkty do coraz większego wachlarza zastosowań przemysłowych.

Wszystkie nasze proszki, zawiesiny, spraye, dyspersje i precyzyjnie wykonane spieki ceramiczne, są wyprodukowane z Azotku Boru i zwykle używane jako smary, środki antyadhezyjne, powłoki rozdzielające, wypełniacze, jak również komponenty do zastosowań w wysokiej temperaturze. Poszczególne sektory przemysłu obejmują między innymi: Wyciskanie Aluminium, Technologia Odlewania, Piece Wysokotemperaturowe, Inżynieria Polimerowa, Systemy Plazmowe i PVD, Spiekanie i Metalurgia Proszku, Inżynieria Solarna i Fotowoltaiczna, Spawanie i Lutowanie, Formowanie i Kształtowanie Metali, Obróbka Termiczna Szkła oraz wiele innych.

Rozległa wiedza naszego zespołu specjalistów, obejmująca szeroką gamę sektorów przemysłu, umożliwia szybkie dobranie nowatorskich i niezawodnych rozwiązań dla konkretnych wymagań klienta.

Od wielu lat posiadamy certyfikat DIN EN ISO 9001 i w dalszym ciągu rozwijamy optymalizację zarówno działu obsługi klienta, jak również procesów produkcyjnych. Dzięki stacjonarnemu magazynowi zapewniamy stałe zaplecze logistyczne i szybkie dostawy towarów do naszych klientów.

W roku 2017 została nawiązana wapółpraca z włoską firmą Eredi Scabini.

Firma Eredi Scabini istnieje na rynku od roku 1945 i specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań materiałów ogniotrwałych zarówno w postaci elementów monolitycznych, jak i w kształtach indywidualnych. Wszystkie produkty są oparte na formułach własnych firmy.
Jako pionier w dziedzinie monolitycznych materiałów ogniotrwałych firma Eredi Scabini od ponad 40 lat projektuje i wykonuje w swoich specjalistycznych zakładach elementy kształtowe o masie do 15 ton.
Firma Eredi Scabini cieszy się uznaniem ze względu na możliwość oferowania produktów dostosowanych do konkretnych potrzeb klientów, zapewniając za każdym razem gotowe do użycia rozwiązanie, począwszy od analizy zapytania, poprzez kolejne etapy projektowania, produkcji i montażu, przy wsparciu najwyższej jakości usług obsługi posprzedażowej.
Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom odbiorców i nastawiając się wyraźnie na nowe technologie, w ciągu ostatnich kilku lata badania Eredi Scabini skupiały się na nanotechnologii i zastosowaniu jej podstawowych osiągnięć w sektorze materiałów ogniotrwałych. Eredi Scabini ma zaszczyt przedstawić NANOPLAST®, najnowszej generacji materiały ogniotrwałe o właściwościach, które otwierają nowy rozdział w historii tej branży!