Informacje o firmie

Firma Nitrid Sp z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy Henze BNP AG. O wyborze firmy Henze na naszego partnera zadecydowała przede wszystkim jakość produktów, innowacyjność i ciągły rozwój. Współpracujemy już od 2010 roku.

Działając w myśl idei „Twoje ambicje są naszą motywacją” sprawiamy, że procesy technologiczne, w których zastosujemy nasz Azotek Boru, stają się bardziej wydajne, ekonomiczne i ekologiczne.

Nasz niemiecki partner może poszczycić się już ponad 23-letnim doświadczeniem w produkcji heksagonalnego Azotku Boru i jest wiodącym specjalistą w tej branży na światową skalę. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i od 2014 roku ma kompletnie nowy obiekt produkcyjny o powierzchni 2’500 m2. Dzięki działowi R&D wraz z zaawansowanym technologicznie laboratorium i najwyższej klasy specjalistom, powstają innowacyjne produkty do coraz większego wachlarza zastosowań przemysłowych.

Wszystkie nasze proszki, zawiesiny, spraye, dyspersje i precyzyjnie wykonane spieki ceramiczne, są wyprodukowane z Azotku Boru i zwykle używane jako smary, środki antyadhezyjne, powłoki rozdzielające, wypełniacze, jak również komponenty do zastosowań w wysokiej temperaturze. Poszczególne sektory przemysłu obejmują między innymi: Wyciskanie Aluminium, Technologia Odlewania, Piece Wysokotemperaturowe, Inżynieria Polimerowa, Systemy Plazmowe i PVD, Spiekanie i Metalurgia Proszku, Inżynieria Solarna i Fotowoltaiczna, Spawanie i Lutowanie, Formowanie i Kształtowanie Metali, Obróbka Termiczna Szkła oraz wiele innych.

Rozległa wiedza naszego zespołu specjalistów, obejmująca szeroką gamę sektorów przemysłu, umożliwia szybkie dobranie nowatorskich i niezawodnych rozwiązań dla konkretnych wymagań klienta.

Od wielu lat posiadamy certyfikat DIN EN ISO 9001 i w dalszym ciągu rozwijamy optymalizację zarówno działu obsługi klienta, jak również procesów produkcyjnych. Dzięki stacjonarnemu magazynowi zapewniamy stałe zaplecze logistyczne i szybkie dostawy towarów do naszych klientów.