Inżynieria polimerowa

Historyczne stosowanie radiatorów metalowych było preferowanym działaniem dla rozproszenia ciepła z obydwu mechanicznych i elektronicznych podzespołów. Często dodatkowe wymogi dla izolatorów elektrycznych, oddzielających metalowe radiatory od sąsiednich powierzchni, niosą ze sobą dodatkowe koszty i czas montażu. W konsekwencji słabe dostosowanie powierzchni może skutkować zwiększeniem w sposób nieprzewidywalny oporu w wymianie ciepła.

Izolatory elektryczne w postaci polimerów przewodzących ciepło stanowią innowacyjną alternatywę dla tego sektora. Azotki Boru w proszku HeBoFill® 501, 511 oraz 641 zostały zoptymalizowanie do stosowania w inżynierii polimerowej. Wykorzystują one unikalne właściwości Azotku Boru, które obejmują wysoką przewodność cieplną, jak również właściwości izolujące. Dodatkową zaletą jest to, że dzięki użyciu proszku polimerowego HeBoFill® uzyskujemy zmniejszenie zużycia, które wynika z obniżenia tarcia. Takie związki polimerowe dobrze nadają się do stosowania w łożyskach polimerowych i innych częściach mechanizmów.

W rezultacie zarówno wydajność i zastosowanie polimerów bazowych może być korzystnie wydłużone dzięki zastosowaniu proszku Azotku Boru. Części mechaniczne i elektroniczne mogą być bezpośrednio montowane na powierzchni lub też zamknięte. Stwierdzono również, że dodatkowo można znacznie poprawić odprowadzanie ciepła z zamkniętych komponentów. Uzyskuje się zwiększony efekt regularności powierzchni oraz odprowadzania ciepła. Niezawodność izolacji elektrycznej w stosunku do otaczających elementów jest zoptymalizowana, a części funkcjonalne są skutecznie chronione przed wibracjami, brudem i wilgocią.

Wypełniacze Azotku Boru HeBoFill® stanowią szeroką gamę produktów do stosowania w inżynierii polimerowej. W zależności od potrzeb możemy zaoferować również indywidualne rozwiązania dla specyficznych wymagań.

Nasze rekomendacje produktów do zastosowania w inżynierii polimerowej:

HeBoFill®BL-SP 040

HeBoFill®BL-SP 040 это гексагональный нитрида бора в виде порошка с определенной пластинчатой структурой и высокой чистотой.