Formowanie i kształtowanie metali

Powłoki i proszki z Azotku Boru są skutecznymi środkami antyadhezyjnymi i smarami dla procesów formowania metali takich, jak wyciskanie, walcowanie i prasowanie.

Dzięki swim właściwościom produkty HeBoCoat® oraz HeBoFill® stosowane jako smar wysokotemperaturowy zapobiegają nawęglaniu oraz przeciążeniom urządzeń, jak również zanieczyszczeniom i są skutecznie chronią przed wadami powierzchniowymi. Powłoki HeBoCoat® oraz HeBoFil są nietoksyczne i ekologiczne.

W przeciwieństwie do sadzy i grafitu Azotek Boru w proszku jest elektrycznie nieprzewodzący, więc może być być ładowany elektrostatycznie i efektywnie napylany na różne powierzchnie. Proszki HeBoFill® mogą być także stosowane jako dodatki smarne do olejów i smarów.

Środki antyadhezyjne i smary HeBoCoat® są szeroko stosowane przy formowaniu i kształtowaniu metali. Duże powierzchnie można skutecznie pokrywać poprzez natrysk, malowanie pędzlem, bądź zanurzeniowo. Małe powierzchnie można pokrywać za pomocą aerozolu.

Nasze rekomendacje produktów do zastosowania przy formowaniu i kształtowaniu metali:

HeBoLub® O30

HeBoLub® O30 zawiera drobne cząsteczki heksagonalnego Azotku Boru, w najwyższej jakości bazie olejowej,

HeBoCoat® PL-W 130

HeBoCoat® PL-W 130 jest powłoką Azotku Boru o średniej lepkości. Spoiwa nieorganiczne zapewniają dobre przywieranie, także

HeBoLub® O10

HeBoLub® O10 zawiera drobne cząsteczki heksagonalnego Azotku Boru, w najwyższej jakości bazie olejowej,