Piece wysokotemperaturowe

W piecach wysokotemperaturowych zespolone elementy grzewcze wykonane przeważnie z grafitu, wolframu lub molibdenu pracują zazwyczaj w temperaturach powyżej 1500 °C.

Z reguły elementy te są elektrycznie odizolowane od strony pieca przy użyciu wysokotemperaturowej ceramiki tlenkowej.

Komponenty te są skrajnie narażone na na stres temperaturowy, zwłaszcza podczas krótszych cykli produkcyjnych, gdzie mamy do czynienia z większą ilością szybszych nagrzań oraz wystudzeń pieca. Prowadzi to do szybszych uszkodzeń komponentów, a w konsekwencji niesie za sobą zwiększenie ryzyka przestojów pieca oraz dodatkowych prac konserwacyjnych.

W przeciwieństwie do tradycyjnie stosowanego tlenku aluminium, żywotność komponentów wykonanych z materiału HeBoSint®, czyli spieków Azotku Boru jest znacząco wydłużona. Faktycznie, dla procesów termicznych przebiegających w ekstremalnych temperaturach, w próżni lub w warunkach obojętnych spieki ceramiczne Azotku Boru pozostają jedynym realnym rozwiązaniem.

Do takich zastosowań oferujemy precyzyjnie wykonane komponenty, takie jak: tuleje, rurki, podkładki, płyty, kołnierz i inne części narażone wysoki stres termiczny – aby spełnić najwyższe wymagania klienta.

Nasze rekomendacje produktów do zastosowania w piecach wysokotemperaturowych:

HeBoCoat® PL-W 130

HeBoCoat® PL-W 130 jest powłoką Azotku Boru o średniej lepkości. Spoiwa nieorganiczne zapewniają dobre przywieranie, także

HeBoCoat® SL-E 125

HeBoCoat® SL-E 125 jest to spray Azotku Boru dostarczany w łatwych do użycia puszkach.

HeBoCoat® PL-E 125

HeBoCoat® PL-E 125 jest powłoką Azotku Boru na bazie etanolu z  wiązaniami nieorganicznymi. 

Tuleje Izolacyjne HeBoSint®

Komponenty produkowane z HeBoSint® doskonale nadają się do zastosowania w

ALD Vaccum Technologies GmbH