Technologia spiekania

Nawęglanie i inne zapieczone osady są niepożądanymi skutkami ubocznymi, które mogą pojawić się podczas ciśnieniowego spiekania narzędzi diamentowych w formach grafitowych, jak również podczas spiekania wysoko wydajnej ceramiki i węglików za pomocą grafitowych wsporników lub innych przyrządów do spiekania i osprzętu. Wysokie tarcie wywołuje naprężenia, które mogą powstać między spiekanymi częściami jako bezpośredni skutek wysokiej różnicy rozszerzania i kurczenia cieplnego wewnątrz spiekanego elementu. Może to doprowadzić do zniekształceń spiekanych elementów.

Powłoki Azotku Boru zapobiegają reakcjom zachodzącym na powierzchni styku pomiędzy elementem spiekanym, a jego podparciem – w temperaturach rzędu 2000 °C i wyższych. HeBoCoat® działa również jako powłoka rozdzielająca wsporniki grafitowe oraz inne przyrządy do spiekania i osprzęt.

Wyjątkowe właściwości Azotku Boru są dodatkowo wykorzystywane w zastosowaniach do spiekania, zarówno w postaci proszku używając HeBoFill® jako otuliny proszkowej, jak również w postaci spieków używając tygli HeBoSint®. Zapewnia to równomierne przenoszenie ciepła, aby zapobiec różnicy rozszerzalności cieplnej, która może doprowadzić do zniekształceń spiekanego elementu.

Podobnie, spieki HeBoSint® jako nośniki i elementy dystansowe znajdują częste zastosowanie w procesach spiekania w wysokiej tempertaturze, gdzie długa żywotność i niskie koszty obsługi są bardzo istotne. To skutecznie chroni przed nawęglaniem i reakcjami kontaktu pomiędzy elementem spiekanym, a jego podparciem.

Oferujemy szerokie spektrum produktów na bazie Azotku Boru dla szerokiego zakresu zastosowań w sektorach spiekania i materiałów twardych. W zależności od potrzeb, możemy dostarczyć proszki, zawiesiny, spray oraz wykonane na wymiar spieki ceramiczne. Jesteśmy również w stanie zaoferować precyzyjnie wykonane komponenty, wsporniki i uchwyty dostosowane do wymagań klienta.

Nasze rekomendacje produktów do zastosowania w technologii spiekania:

Tygle HeBoSint®

HeBoSint® szczególnie dobrze nadaje się jako materiał na tygle ze względu na wytrzymałość w wysokich

HeBoFill® 400

HeBoFill® 400 jest czystym, wysokoskrystalizowanym Azotkiem Boru w proszku. Ze względu na 

HeBoCoat® SL-E 200

HeBoCoat® SL-E 200 jest to spray Azotku Boru dostarczany w łatwych do użycia puszkach.