Technologia odlewania aluminium i innych metali lekkich

Powłoki z Azotku Boru firmy Henze są używane jako wysoko skuteczne środki antyadhezyjne w procesie odlewania metali lekkich.
Są one przeznaczone zwłaszcza do pokrywania materiałów ogniotrwałych i komponentów ceramicznych, takich jak wlewnice, dysze, zatyczki i rury ochronne termopar.

Powłoki Azotku Boru HeBoCoat® są także z powodzeniem stosowane do wzmocnienia metalowych powierzchni form i wlewnic, kadzi i innych narzędzi, aby zapobiec powstawaniu niepożądanych osadów stopionego metalu.

Azotek Boru ma wysoką odporność chemiczną w odniesieniu do większości roztopionych metali, takich jak aluminium, magnez lub stopów stali, która w połączeniu z doskonałymi właściwościami antyadhezyjnymi powłoki HeBoCoat® daje doskonałą trwałość chronionej powierzchni roboczej.

Te pozytywne właściwości są również wykorzystywane w komponentach ze spieków ceramicznych Azotku Boru HeBoSint® takich jak dysze i tygle.

Nasze rekomendacje produktów do zastosowania przy technologii odlewania:

HeBoCoat® alucast

HeBoCoat® alucast jest wysoko skoncentrowaną powłoką Azotku Boru na bazie wody przeznaczoną

HeBoCoat® PL-W 130

HeBoCoat® PL-W 130 jest powłoką Azotku Boru o średniej lepkości. Spoiwa nieorganiczne zapewniają dobre przywieranie, także

HeBoCoat®PL-W 250

HeBoCoat® PL-W 250 jest wysoko skoncentrowaną powłoką Azotku Boru na bazie wody.